Běh ve Stromovce - 6/12 hodin

(19. 5. 2012)
Překrásná pražská Stromovka přivítala 34 účastníků běhu ideálním počasím. Na startu v 7:00 nechyběla spousta známých jmen českého ultraběhu. První měřenou metou byla vzdálenost maratonu, a přestože po ní čekalo běžce ještě mnoho hodin úsilí, mnozí z nich dosáhli velice hezkých časů. Hodinu po poledni, kdy slunce začalo ukazovat svůj letní potenciál, se na start 6hodinového závodu postavilo 21 mužů, 9 žen a 8 štafet.

Neutuchající povzbuzování počítací stanice a vůbec výborné zázemí pomohlo běžce inspirovat k opravdovému sebepřekonávání. V závodu na 12 hodin skončil nakonec již potřetí na prvním místě v naprosté pohodě běžící Tomáš Ulma (126.579 km). Druhý nejlepší výkon podal Jaroslav Bohdal (MK Kladno, 119.651 km), který závod využil jako zátěžový test na blížící se mistrovství světa. Třetí v celkovém pořadí skončil Ananda-Lahari Zuščin (SCMT, 115.374 km), jeden za čtyř českých a slovenských běžců, kteří se připravují na letošní 3100mílový závod v New Yorku.