Kladenské ultra

img_0813.jpg(25.-27.7.2014) Další akcí v letošním kalendáři pořádanou žáky Sri Chinmoy center byl v pořadí již 13. ročník ultraběhu 48h & 24h Self-Transcendence Race v Kladně v krásném prostředí zdejšího sportovního areálu „Sletiště“. Start pro běžce na 48 hodin byl v pátek 26. července ve 12,00 hodin a pro běžce na 24 hodin v sobotu ve 12,00 hodin. Konec byl pořadatelem ohlášen na neděli, také přesně v poledne. Při posledním kole běžci dostávali váčky s pískem a jejich startovním číslem, které měli zanechat na místě zakončení běhu, aby jejich uběhnutá vzdálenost byla naměřena s přesností na centimetry.

Tohoto prestižního závodu s mezi-národním obsazením se zúčastnilo 31 sportovců z různých zemí – Česko, Slovensko, Polsko, Německo, Dánsko a Bulharsko. Po trase, z 80% ve stínu lesa, sportovci míjeli tribunu s hledištěm, venkovní posezení, prostor s cvičebními stroji na posilování, dětské prolézačky, lanové centrum a také jezdecký areál. Na rovince u hlediště byly pro běžce připraveny stany se zdravotníky a maséry, toalety, lavičky na osobní věci, občerstvovací stan a stanoviště se zapisovateli uběhnutých vzdáleností a času. Na všech těchto místech se dobrovolníci střídali v nepřetržitém provozu, tak aby byl zajištěn hladký průběh závodu. Kousek od dráhy si běžci a jejich doprovod - trenéři, kamarádi a rodinní příslušníci - rozložili své stany, které sloužily k odpočinku a načerpání nových sil. Každý běžec si volí sám své tempo, jídelníček i přestávky. Atmosféra byla po celou dobu poklidná, běžci se soustředili na svůj výkon a počasí, až na malou sobotní dešťovou přeháňku, přálo všem.

Nádherné výkony dokonale podtrhávají motto neustálého sebepřekonávání, které tvoří hlavní myšlenku akcí Sri Chinmoy Marathon Teamu. Smekáme tedy před všemi běžci a znovu děkujeme Kladnu za krásné prostředí, ve kterém se podařilo uspořádat krásný závod. Sri Chinmoy Marathon Team ještě jednou gratuluje všem běžcům k jejich výkonům!                                     ( Ivka)